Murata LQM21NN1R5K10D
General Purpose Inductor, 1.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 2012/0805
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页14 年前
Datasheet2 页17 年前
Newark
Farnell
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQM21NN1R5K10D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.05A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLK21251R5K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.08A 0.4Ohm DCR 0805 T/R
Inductor, ferrite,1.5Uh,10+% Tol,10-% Tol,0603-Case |Bourns, Inc. CS160808-1R5K
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 80mA 0805
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
描述
LQM Series 0805 1.5 uH ±10 % Tol. 50 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
Inductor General Purpose Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 50mA 500mOhm DCR 0805 Paper T/R
Coil Inductor, 1.5Uh 50Ma 10% 87Mhz; Inductance:1.5Μh; Dc Resistance Max:0.5Ohm; Self Resonant Frequency:87Mhz; Dc Current Rating:50Ma; Inductor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Product Range:Lqm21N Series; Core Material:Ferrite Rohs Compliant: Yes |Murata LQM21NN1R5K10D