Murata LQH55DN6R8M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 1MHz Ferrite 2A 0.1036Ohm DCR 2220 T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页14 年前
Datasheet2 页15 年前
Datasheet2 页18 年前
Ciiva
TME
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.09%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH55DN6R8M03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
相关零件
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.3A 5040 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.25A 0.054Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
Wurth Elektronik744774068
Power Inductor, 6.8Uh, Unshielded, 5A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 744774068
Wurth Elektronik7447745062
FIXED IND 6.2UH 2.1A 90 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.54A 131MOHM SM
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5750/2220
LQH55DN Series 2220 6.8 uH 20 % 2000 mA SMD Molded Wirewound Inductor
Choke, Coil, 6.8Uh, 2A, 20%, 25Mhz; Inductance:6.8Μh; Dc Resistance Max:0.074Ohm; Self Resonant Frequency:25Mhz; Dc Current Rating:2A; Inductor Case/Package:2220 [5650 Metric]; Product Range:Lqh55Dn_03 Series; Core Material:Ferriterohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH55DN6R8M03L