Murata LQH55DN221M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.32A 3.36Ohm DCR 2220 T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页18 年前
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.92%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH55DN221M03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
TraceParts
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
相关零件
Inductor Power Bobbin Core 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.4A 1.9Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.38A 1.176Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.43A 0.996Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.35A 1.106Ohm DCR 2525 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.28A 3.552Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 1KHz 47Q-Factor Ferrite 0.3A 1.3Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 220uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5750/2220
LQH55D Series 2220 220 uH ±20% 320 mA 3.36 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Choke, Coil, 220Uh, 0.32A, 20%, 4Mhz; Inductance:220Μh; Dc Resistance Max:2.4Ohm; Self Resonant Frequency:4Mhz; Dc Current Rating:320Ma; Inductor Case/Package:2220 [5650 Metric]; Product Range:Lqh55Dn_03 Series; Product Width:5Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH55DN221M03L