Murata LQH55DN102M03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 1000uH 20% 10KHz Ferrite 0.15A 14.42Ohm DCR 2220 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页14 年前
Datasheet2 页15 年前
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.56%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH55DN102M03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1000uH 20% 10KHz Ferrite 0.16A 6.86Ohm DCR 2525 T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.18A 6Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 0.15A 14.4Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5750/2220
LQH55D Series 2220 1000 uH ±20 % 150 mA 14.42 Ohm Unshielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 1MH, SHIELDED, 0.15A; Inductance: 1mH; Product Range: -; DC Current Rating: 150mA; High Frequency Inductor Case: 2220 [5650 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 10.3ohm; Inductance Tolerance: