Murata LQH3NPN680MG0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 68uH 20% 1MHz Ferrite 0.235A 5.04Ohm DCR 1212 T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet11 页15 年前
Ciiva
_legacy Avnet
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
TAIYO YUDENBRC2518T680M
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 20% 1MHz Ferrite 0.23A 3.12Ohm DCR 1007 T/R
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
FIXED IND 100UH 2MA 3.1 OHM SMD
TAIYO YUDENBRL3225T680M
Inductor Power Chip Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 0.3A 1.68Ohm DCR 1210 T/R
描述
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Power Inductor, 68Uh, 235Ma, 20%, 16Mhz
IND FIXED 68UH 235MA 4.2 OHM 1212 SMD
LQH3 1212 (3030Metric) 0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm 68muH
INDUCTOR, POWER, 1212, 68UH, 20%; Inductance:68µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:4.2ohm; DC Current Rating:235mA; Self Resonant Frequency:16MHz; Core Material:Ferrite; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Resonant Frequency:16MHz