Murata LQH3NPN4R7NG0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1MHz Ferrite 925mA 312mOhm DCR 1212 T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet3 页15 年前
element14 APAC
Ciiva
Arrow.cn
iiiC
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1MHz Ferrite 1.2A 0.186Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 4.7uH 30% 1MHz Ferrite 1A 0.216Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 30% 1MHz Ferrite 0.8A 0.288Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 4.7uH 30% 1MHz 900mA 247mOhm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 0.82A 0.165Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENLBC2518T4R7M
Inductor General Purpose Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 0.51A 0.26Ohm DCR 1007 T/R
描述
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
LQH3N Series 1212 4.7 uH ±30 % 925 mA 0.26 Ohm SMT Shielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 1212, 4.7UH, 30%, POWER; Inductance: 4.7µH; Product Range: LQH3NP_G0 Series; DC Current Rating: 800mA; High Frequency Inductor Case: 1212; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.26ohm; Inductance Tole