Murata LQH3NPN1R0NJ0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.62A 48mOhm DCR 1212 Embossed T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页15 年前
Ciiva
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH3NPN1R0NJ0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2010-04-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.05A 0.054Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.1A 58mOhm DCR 1212 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.1A 0.058Ohm DCR 1212 Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.9A 0.084Ohm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENNRH3012T1R0NN
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.71A 0.0576Ohm DCR 1212 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
Surface Mount High Frequency Inductor, Lqh3np_J0 Series, 1 H, 30%, 1212, 140 Mhz, 0.04 Ohm
Power Inductor (SMD), 1 uH, ± 30%, 1.62 A, Shielded, 1.65 A, 3mm x 3mm x 1.1mm
LQH3N Series 1212 1 uH ±30 % 1.62 A 40 mOhm SMT Shielded Wirewound Inductor
INDUCTOR, 1.0UH, +/-30%, POWER; Inductance: 1µH; Product Range: LQH3NP_J0 Series; DC Current Rating: 1.65A; High Frequency Inductor Case: 1212; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.04ohm; Inductance Tolerance