Murata LQH3NPN1R0NG0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.525A 96mOhm DCR 1212 Embossed T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet11 页15 年前
Ciiva
iiiC
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.9A 0.084Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz 2A 0.068Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.7A 0.087Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 30% 1MHz Ferrite 1.3A 0.0825Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz Ferrite 2.4A 0.0576Ohm DCR 1008 T/R
TAIYO YUDENNRS4010T1R0NDGG
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 1.9A 0.0672Ohm DCR 1515 T/R
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
LQH3 1212 (3030Metric) 0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm 1muH
INDUCTOR, POWER, 1212, 1.0UH, 30%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.08ohm; DC Current Rating:1.525A; Self Resonant Frequency:160MHz; Core Material:Ferrite; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Resonant Frequency:160MHz