Murata LQH3NPN100MG0L
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 630mA 684mOhm DCR 1212 T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet249 页12 年前
element14 APAC
Ciiva
_legacy Avnet
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH3NPN100MG0L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-12-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 0.71A 0.672Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 0.7A 0.456Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 0.71A 0.732Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 0.77A 0.54Ohm DCR 0806 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH ±20% 1MHz Ferrite 0.66A T/R
描述
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
POWER INDUCTOR, 10UH, 630MA, 20%, 45MHZ
FIXED IND 10UH 630MA 684MOHM SMD
LQH3 1212 (3030Metric) 0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm 10muH
INDUCTOR, 1212, 10UH, 20%, POWER; Inductance: 10µH; Product Range: -; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 1212; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.57ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; Self