Murata LQH32CN101K23L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 100uH 10% 1MHz Ferrite 0.1A 4.55Ohm DCR 1210 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet2 页13 年前
Datasheet2 页20 年前
_legacy Avnet
HQonline
SOS electronic
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-52.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH32CN101K23L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor Chip Molded Wirewound 100uH 10% 796KHz 40Q-Factor 110mA 8Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Ind Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 120mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 100uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 120mA 4.81Ohm DCR 1210 Blister T/R
TAIYO YUDENLBC2518T101K
Ind Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz Ferrite 125mA 1007 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T/R
描述
LQH32C Series 1210 100 uH ±10 % 100 mA 3.5 Ohm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor Nonstandard 100µH ±10% 100mA 4.55Ω 10MHz -
Power Inductor, 100Uh, 100Ma, 10%, 10Mhz; Inductance:100Μh; Dc Resistance Max:3.5Ohm; Self Resonant Frequency:10Mhz; Dc Current Rating:100Ma; Inductor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Product Range:Lqh32Cn_23 Series Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQH32CN101K23L