Murata LQH31MNR68K03L
General Purpose Inductor, 0.68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, , 3216/1206
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
_legacy Avnet
Farnell
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH31MNR68K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENLK2125R68K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.68uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.15A 0.6Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
General Purpose Inductor, 0.68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1206
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.68uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.15A 0.8Ohm DCR 0805 T/R
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 680nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 0805
描述
Wirewound Inductor, 680 nH, 938 Milliohm, ± 10%, 160 MHz, 190 mA, 1206 [3216 Metric]
Inductor General Purpose Chip Unshielded Wirewound 680nH 10% 1MHz 30Q-Factor Ferrite 190mA 938mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Fixed Inductors 1206 0.68uH +/-10% Chip Inductor
INDUCTOR, 1206 CASE, 0.68µH, 10%; Inductance: 680nH; Product Range: -; DC Current Rating: 190mA; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.67ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Self Resonant Frequency Min: 160MHz; SV