Murata LQH31HNR50K03L
Inductor RF Chip Wirewound 500nH 10% 1MHz 60Q-Factor Ferrite 260mA 572mOhm DCR 1206 Embossed T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页18 年前
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
_legacy Avnet
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQH31HNR50K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
相关零件
General Purpose Inductor, 0.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
TAIYO YUDENHK2125R47K-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 470nH 10% 50MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Ind Power Shielded Multi-Layer 470nH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 200mA 0805 Punched Paper T/R
TAIYO YUDENLK2125R47K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.47uH 10% 25MHz 25Q-Factor Ferrite 0.2A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.5uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
INDUCTOR, 500NH, 10%, 1206 CASE; Inductance: 500nH; Product Range: -; DC Current Rating: 260mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.44ohm; Inductance Toleran
INDUCTOR, 1206 CASE, 500NH, 10%; Inductance:500nH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.44ohm; DC Current Rating:260mA; Self Resonant Frequency:270MHz; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; DC Current Max:260mA; Inductor Type:Wirewound; Package / Case:1206; Q @ Vr F:60; Q Factor @ Frequency:60 @ 100MHz; Resistance:0.44ohm; Resonant Frequency:270MHz; Series:LGH31