Murata LQG15HN7N5J02D
Inductor RF Chip Multi-Layer 7.5nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 310mOhm DCR 0402 Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.74%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQG15HN7N5J02D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Multi-Layer 7.5nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 240mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402, CHIP, 0402
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Air-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENHK10058N2J-T
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
TAIYO YUDENHK10056N8J-TV
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 5%, 1 Element, Air-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Multilayer Inductor, 7.5 nH, 0.31 ohm, 3.9 GHz, 300 mA, 0402 [1005 Metric], LQG15HN_02 Series
LQG Series 0402 7.5 nH ±5 % Tol. 300 mA SMT High Frequency Multilayer Inductor
INDUCTOR, 7.5NH+/-5%, 0402 CASE; Inductance: 7.5nH; Product Range: -; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.31ohm; Inductance Tolera