Murata GRM32ER61A106KA01L
GRM 1210 (3225Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X5R ±10% 10muF
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet1 页24 年前
element14
Farnell
Geoflip
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+42.61%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENTMK325BJ106KM-T
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 25V, 10 uF, ± 10 %, 1210, X5R/B, RoHS
TAIYO YUDENUMK325BJ106KM-T
50V 10uF X5R ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL32A106KOJNNNE
16V 10uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 10uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL32A106KAJNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, +-15% TC, 10uF, Surface Mount, 1210 inch
Yageo GroupC1210C106K8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, 1210
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1210
Cap Ceramic 10uF 10V X5R 10% Pad SMD 1210 85C T/R
GRM Series 1210 10 uF ±10 % 630 V X5R Surface Mount Ceramic Capacitor
CAP, 10µF, 10V, 10%, X5R, 1210; Capacitance: 10µF; Voltage Rating: 10V; Ceramic Capacitor Case: 1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: GRM Series; Operating Temperature
Ceramic Capacitor 10Uf 10V X5R 10%, 1210; Rango De Producto:Serie Grm; Capacidad:10Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 10%; Característica Dieléctrico:X5R; Tensión Nominal:10V; Tipo De Condensador De Cerámica:1210 [Métrica 3225] |Murata GRM32ER61A106KA01L