Murata GRM3195C2A222JA01D
1206 100 V 2200 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet1 页18 年前
Ciiva
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+54.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-02-23
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Yageo GroupC1206C222J1GACTU
100V 2.2nF C0G ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 2.2 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 2.2nF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL31C222JBCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 2.2nF, Surface Mount, 1206 inch
Cap Ceramic 0.0022uF 50V C0G 5% SMD 1206 125°C Paper T/R
KYOCERA AVX12061A222JAT2A
1206 2.2 nF 100 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206 / 2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0022uF, Surface Mount, 1206
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206