Murata GRM21AR72D682KW01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 6800pF 200volts X7R 10%
NRND
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet2 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
TAIYO YUDENQMK212B7682KG-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 250VDC 6800pF 10% X7R MID HIGH VOL
250V 6.8nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 6.8 nF 250 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0805C682K2RACTU
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR SMD Comm X7R 200V 6800pF ±10% X7R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Surface Mount, 2012M/0805
0805 (2012Metric) GRM 200V 6800pF ±10% X7R
6.8nF ¡À10% X7R 200V 0805 2mm*1.25mm*1mm