Murata GRM21AR72D472KW01D
Cap Ceramic 0.0047uF 200V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet2 页5 年前
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2013-11-20
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.0047uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.0047uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 Soft Termination 125C T/R
Yageo GroupC0805C472KARACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 250V 4700pF X7R 0805 10%
CAPACITOR CERAMIC 4700PF 250V, X7R, 10%, 0805; Product Range:TDK - C Series; Cap
250V 4.7nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENQMK212B7472KG-T
Medium-High Voltage Multilayer Ceramic Capacitors, 250V, 4700 pF, ± 10 %, 0805, X7R, RoHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 2012M/0805
4.7nF ¡À10% X7R 200V 0805 2mm*1.25mm*1.25mm
0805 (2012Metric) GRM 200V 4700pF ±10% X7R