Murata GRM185C80J105KE26D
Cap Ceramic 1uF 6.3V X6S 10% Pad SMD 0603 105C T/R
NRND
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet5 页15 年前
Ciiva
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 1uF 10V X6S 10% Pad SMD 0603 105C T/R
16V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 1 - F, - 10%, X6S, 25 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
50V 1uF X6S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0603 1 µF 35 V ±10% Tolerance X6S Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 1uF 4V X6S 20% Pad SMD 0603 105C T/R
描述
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X6S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 1608M/0603
Ceramic SMT capacitor 1uF 6.3V
1¦ÌF ¡À10% X6S 6.3V 0603 1.6mm*800¦Ìm*500¦Ìm
CAPACITOR, 0603, X6S, 6.3V, 1UF; Dielectric Characteristic:X6S; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3V; Capacitor Case Style:0603; Capacitor Mounting:SMD; Lead Spacing:0.5mm; Operating Temperature ;RoHS Compliant: Yes