Murata GRM0335C1H2R1CA01D
0201 (0603METRIC) Ceramic Capacitor Grm 50V 2.1PF ±0.25PF C0G NP0
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0201 125°C T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2pF C0G 0201 0.25pF
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 11.9048% +Tol, 11.9048% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000021uF, Surface Mount, 0603M/0201
2.1pF ¡À0.25pF C0G(NP0) 50V 0201 600¦Ìm*300¦Ìm*300¦Ìm
CAP CER 2.1PF 50V C0G/NP0 0201
CAP, 2.1PF, 50V, MLCC, 0201; Capacitance: 2.1pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.25pF; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: GRM Series; Operating Temp