Murata GRM0335C1E680JD01D
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% SMD 0201 125°C Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页0 年前
element14 APAC
_legacy Avnet
Farnell
Garrett
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-02-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-09-30
LTD Date2014-03-31
相关零件
Yageo GroupC0201C680J3GACTU
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C Extreme Low ESR T/R
25V 68pF NP0 ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0201
CAPACITOR, MLCC, 0201, 68PF, 25V; Capacitor Application:Standard; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:68pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C; Capacitor Case Style:0201;;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, MLCC, 0201, 68PF, 25V; Capacitor Application:General Purpose; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Capacitance:68pF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Capacitor Case Style:0201; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; External Depth:0.6mm; External Length / Height:0.3mm; External Width:0.3mm; No. of Pins:2; Package / Case:0201; Reel Quantity:1000; Temperature Coefficient:0 ± 30ppm/°C