Murata Power Solutions NMK1209SAC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP Tube
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-01-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
相关零件
Murata Power SolutionsNMG1209SC
Murata Power SolutionsNMK1509SAC
Module DC-DC 15VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsMEJ2S1209SC
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 9V 0.222A 2W 4-Pin SIP
描述
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 2W 12-9V SIP DC/DC
DC/DC converter,12Vin,9Vout 222mA 2W
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 222 mA, Unregulated, SIP
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:9V; Power Rating:2W; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; External Depth:7.5mm; External Width:19.5mm; Input Voltage Max:13.2VDC ;RoHS Compliant: Yes
DC/DC CONVERTER, SIL 2W 9V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:2W; Output Voltage:9V; Output Current:222mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:SIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:87%; Efficiency Min:81%; External Depth:7.5mm; External Length / Height:10mm; External Width:19.5mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:12V; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SIP; Power Density:1.33W/cm³