Murata Power Solutions NMH1205DC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 5V/-5V 0.2A/-0.2A 2W 6-Pin PDIP Tube
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
element14 APAC
Newark
Ciiva
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNMA1205DC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 5V/-5V 0.1A/-0.1A 1W 6-Pin PDIP Tube
Murata Power SolutionsNMH1209DC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 9V/-9V 0.111A/-0.111A 2W 6-Pin PDIP Tube
Murata Power SolutionsNMH1212DC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 12V/-12V 0.083A/-0.083A 2W 6-Pin PDIP Tube
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 2W, Hybrid
Isolated Board Mount Dc/dc Converter, Dip, Through Hole, Fixed, 13.2 V, 10.8 V, 2 Rohs Compliant: Yes
Isolated DC/DC Converters - Through Hole +/-5VOUT +/-200MA 12VIN ISO 2
2-OUTPUT 2 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 2 Outputs, Fixed, 5 V, 200 mA, -5 V, -200 mA, Unregulated, DIP
DC/DC Mod 12V to +/-05V 2W 1kV
CONV DC/DC 2W 12VIN 5VOUT DIP DL
CONVERTER, DC/DC, DIL, 2W, +/-5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:2; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:2W; Output Voltage:5V; Output Current:200mA; Output Current 2:200mA; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Efficiency:80%; External Depth:9.8mm; External Length / Height:19.5mm; External Width:7.7mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:12VDC; Input Voltage Tolerance +:10%; Load Regulation:10%; Mounting Type:Through Hole Technology; Output Ripple Voltage pk-pk:150mV; Output Voltage +:5VDC; Output Voltage -:-5VDC; Output Voltage Tolerance +:10%; Output Voltage Tolerance -:7.5%; Package / Case:DIP; Power Density:1.42W/cm³