Murata Power Solutions NKE0303DC
Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W 4-Pin PDIP Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
element14 APAC
Newark
Factory Futures
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.65%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNKE0305DC
Module DC-DC 3.3VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 4-Pin PDIP Tube
Murata Power SolutionsNKE0503DC
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 3.3V 0.303A 1W 4-Pin PDIP Tube
MurataNKE0309DC
2.97 - 3.63 V 9 Vout 111 mA 1 W Single Out Isolation DC/DC Converter - DIP-8
描述
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 1W 3.3-3.3V DIP SINGLE DC/DC
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Isolated Board Mount Dc/dc Converter, Dip, Fixed, Through Hole, 1 W, 3.3 V, 303 Ma Rohs Compliant: Yes
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 3.3 V, 303 mA, Unregulated, DIP
DC/DC converter,3.3Vin,3.3Vout 303mA 1W
1-OUTPUT 1 W DC-DC REG PWR SUPPLY MODULE
Murata DCDC, NKE, 2.97 ¡ú 3.63 V , 3.3V , 1W
Murata Power Solutions NKE0303DC DCDC转换器
RS APAC
DC/DC CONVERTER, DIP, 3W, 3V; DC DC Converter Type:Isolated Point-of-Load; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage VDC:2.97V to 3.63V; No. of Outputs:1; Output Voltage Nom.:3.3V; Output Current Max.:303mA; Output Power Max:1W; DC / DC Converter Case Style:Through Hole; Depth:11.5mm; Width:9.8mm; Height:5.4mm; Approvals / Standards:UL 60950; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Applications:General Purpose; Approval Bodies:UL; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Input Voltage:2.97V to 3.63V; Isolation Voltage:3000V; Output Current:303mA; Output Voltage:3.3V; Power Rating:1W; Supply Voltage:3.3V