Murata Power Solutions NDY4805C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 8-Pin DIP
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Future Electronics
element14 APAC
Newark
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-79.55%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNDTS4805C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W Medical 8-Pin PDIP Tube
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 2kV reg 2:1; V. In: 36-72; V. Out: 05; mA. Out: 600
Recom PowerRW-4812S
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 Mini 1kV reg ; V. In: 36-72; V. Out: 12; mA. Out: 250
DC DC CONVERTER 12V 25W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 2A 36V - 75V Input
描述
NDY Series 3 W 72 Vin 5 Vout 600 mA Isolated DC/DC Converter - DIP-24
DC/DC Converter; No. of Outputs:1; Output Voltage:5V; Output Current:600mA; Power Rating:3W; Supply Voltage:48V; DC/DC Converter Mounting:PCB Through Hole; DC/DC Converter Type:Isolated; Input Voltage Max:72VDC ;RoHS Compliant: Yes
CONVERTER, DC/DC, DIL, 3W, 5V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 72V; Power Rating:3W; Output Voltage:5V; Output Current:600mA; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1kV; Efficiency:73%; External Depth:32.26mm; External Length / Height:7mm; External Width:14.66mm; Input Voltage:48V; Input Voltage Max:72V; Input Voltage Min:36V; Line Regulation:0.5%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Power Density:0.9W/cm³