Murata Power Solutions NDS6D2405C
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 5V/-5V 0.6A/-0.6A 6W 8-Pin
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
Newark
Ciiva
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNDS6D2415C
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 15V/-15V 0.2A/-0.2A 6W 8-Pin
Module DC-DC 24VIN 2-OUT -5V/5V -0.5A/0.5A 5W Medical 8-Pin DIP Module Tube
Module DC-DC 24VIN 2-OUT -5V/5V -0.75A/0.75A 7.5W Medical 8-Pin Metal DIP Tube
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 300mA, 300mA 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNDTD2412C
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 12V/-12V 0.125A/-0.125A 3W 8-Pin DIP
Murata Power SolutionsMEV1D2405DC
Module DC-DC 24VIN 2-OUT 5V/-5V 0.1A/-0.1A 1W 6-Pin DIP Tube
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 6W 24V-5V DIP DC/DC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, 2:1, 6 W, 2 Outputs, Fixed, 5 V, 600 mA, -5 V, -600 mA, Regulated, DIP
DC/DC converter,18-36Vin,+/-5Vo 0.6A 6W
DC-DC CONVERTER, ISO POL, 2 O/P, 6W, 5V, -5V
CONVERT DC/DC 6W 24-5V DUAL T/H
DC/DC Converter; DC / DC Converter Outpu; DC/DC Converter; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:2; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:6W; Output Voltage:5V; Output Current:600mA; Output Voltage 2:-5V; Output Current 2:-600mA; Supply Voltage:24V