Murata Power Solutions NCS3S4805SC
NCS3 Series 3 W 48 V Input Single Output 5 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Newark
Sager Power Systems
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+64.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
XP PowerIP4805SA
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 3W, Hybrid
XP PowerIM4805SA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, SIP, 4:1, 2 W, 1 Output, 5 V
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
XP PowerIM4803SA
Murata Power SolutionsNCS3S4812SC
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 6-Pin SIP Module
DC-DC CONVERTER, 5V, 0.6A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 3W; Output Voltage - Output 1: 5V; Output Current - Output 1: 600mA; Output Voltage - Output 2: -; Output Current - Output 2: -; Output Voltage - Output 3:
Dc-Dc Converter, 5V, 0.6A, Sip; Tipo De Conversor Dc/Dc:Sip; Tipo De Salida Conversor Dc/Dc:Fixed; Convertidor Dc/Dc, Montaje:Agujero Pasante; Potencia De Salida Máx.:3W; Corriente De Salida Máx.:600Ma; Profundidad:21.95Mm |Murata Power Solutions NCS3S4805SC