Murata Power Solutions MVAC250-24F
Switching Power Supplies 170W 24V 7.08A 250W 10.4A w/Air
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
Sager Power Systems
Farnell
Future Electronics
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
AC/DC CONVERTER 2X12V 170W / Open Frame AC DC Converters 2 Output 12V 12V 90 ~ 264 VAC Input
Murata Power SolutionsMVAC400-48AF
MVAC400 Series 400 W Single Output 48 V High Density AC/DC Power Supply
TDK-LambdaGWS250-24
Switching Power Supplies 250W 24V 10.5A AC-DC 115-230VAC
Murata Power SolutionsMVAC250-48AFD
Switching Power Supplies 170W 12V 3.54A 250W 5A w/Air CS
TDK-LambdaGWS250-36
Switching Power Supplies 250W 36V 7A AC-DC 115-230VAC
TDK-LambdaZWS100BAF-24
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 103.2W, Hybrid
描述
MVAC250 Series 250 W Single Output 24 V High Density AC/DC Power Supply
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 10.4A 170W Medical 22-Pin
AC-DC CONV, OPEN FRAME, 1 O/P, 250W, 10.4A, 24V
AC-DC Power Factor Correction Module
SMPS 250W 24V 16A med.approved
AC-DC CONVERTER, OPEN FRAME, 1 O/P, 250W, 10.4A, 24V; Power Supply Output Type:Fixed; Input Voltage AC Min:90V; Input Voltage AC Max:264V; Output Current Max:10.4A; Output Power Max:250W; Input Voltage VAC:9
POWER SUPPLY, AC-DC, MEDICAL, 24V, 10.4A; Power Supply Approvals: Medical; No. of Outputs: 1 Output; Power Rating (Convection Cooling): 170W; Power Rating (Forced Cooling): 250W @ 250LFM; Input Voltage VAC: 90V AC to 264V AC