Murata Power Solutions MGJ2D121509SC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-8.7V 0.08A/0.04A 2W 5-Pin SIP Module Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
Newark
Sager Power Systems
Future Electronics
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-70.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsMEJ2D1215SC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-15V 0.067A/-0.067A 2W 5-Pin SIP
Murata Power SolutionsMEJ2D1212SC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT -12V/12V -0.083A/0.083A 2W 5-Pin SIP Module
Murata Power SolutionsNMK1215SC
Module DC-DC 12VIN 2-OUT 15V/-15V 0.067A/-0.67A 2W 5-Pin SIP Tube
描述
MGJ2 Series 2 W 12 V Input 15/-8.7 V Outputs 5.2 kVDC Isolated DC/DC Converter
MURATA POWER SOLUTIONS MGJ2D121509SCIsolated Board Mount DC/DC Converter, Gate Drive, Through Hole, 2W, 15V, 80mA, -8.7V, 40mA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 2 W, 2 Outputs, Fixed, 15 V, 80 mA, -8.7 V, 40 mA, Unregulated, SIP
DC/DC CONV, 2W, 15V/-8.7V, 0.08A/0.04A; No. of Outputs: 2 Output; Output Power Max: 2W; Output Voltage - Output 1: 15V; Output Current - Output 1: 80mA; Output Voltage - Output 2: -8.7V; Output Current - Output 2: 40mA; Output