Murata Power Solutions MEV1S1209DC
DC DC CONVERTER 9V 1W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 9V 111mA 10.8V - 13.2V Input
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页3 年前
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Sager Power Systems
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-03-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
相关零件
Murata Power SolutionsMEV1S1212DC
Module DC-DC 1-OUT 12V 0.084A 1W 5-Pin DIP Tube
Murata Power SolutionsMEV1S1215DC
Module DC-DC 1-OUT 15V 0.067A 1W 5-Pin DIP Tube
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.2A 1W 5-Pin DIP Tube
描述
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole SUGGESTED ALTERNATE 580-MEV1S1209SC
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 1 W, 1 Output, Fixed, 9 V, 111 mA, Unregulated, DIP
CONVERTER DC/DC 1W DIP 12V TO 9V 3KV; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:10.8V to 13.2V; Power Rating:1W; Output Voltage:9V; Output Current:111mA; Approval Bodies:UL; Supply Voltage:12V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:3kV; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Efficiency:86%; Mounting Type:Through Hole Technology