Multicomp MCMR04X7152FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 71.5k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页12 年前
Farnell
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 71.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 71.5K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0771K5L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 71.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0768KL
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0402FR-0769K8L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 69.8kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F68K
Res Thick Film 0402 68K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 71500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 Chip Resistor 1% 100ppm/C 71.5kOhm 62.5mW
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 71.5 Kohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X7152FTL
RES, 71K5, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 71.5kohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tol