Multicomp MCMR04X4753FTL
Res General Purpose Thick Film 0402 475k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页12 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.60%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 475K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-07475KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 475kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07475KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 487kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07510KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 510kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 470K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 475000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 475 Kohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X4753FTL
RES, 475K, 1%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 475kohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Tole