Multicomp MCMR04X471 JTL
Res General Purpose Thick Film 0402 470 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页12 年前
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.21%
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402JR-13470RL
RC Series 0402 0.063 W 470 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402JR-07470RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402JR-07470RL
Res Thick Film 0402 470 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 510 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
63mW Thick Film Resistors 50V ±5% ±200ppm/℃ 470Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 470 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 470ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 470 Ohm, 62.5 Mw, 5%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR04X471 JTL
RES, 470R, 5%, 0.0625W, 0402, CERAMIC; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance Toler