Multicomp MC0805N272J500A5.08MM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, NP0, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页17 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 5mm 125C T/R
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
NichiconQYX1H272JTP
Film Capacitor, Polyester, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0027uF, Through Hole Mount, 5537
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXSR151C272KAA
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC1270AA50K
Cap Film 0.0027uF 100V PET 10% Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
描述
Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C Ammo
CERAMIC CAPACITOR 2700PF 50V, C0G, 5%, RADIAL; Capacitance:2700pF; Voltage(DC):50V; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Terminals:PC Pin; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Lead Spacing:5.08mm; Product Range:-; Produ
Ceramic Capacitor 2700Pf 50V, C0G, 5%, Radial; Rango De Producto:Serie Mc; Capacidad:2700Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 5%; Característica Dieléctrico:C0G/Np0; Tensión Nominal:50V; Terminales Del Condensador:Conexión Radial |Multicomp MC0805N272J500A5.08MM