Multicomp MC00625W0402180R6
Res General Purpose Thick Film 0402 80.6 Ohm 1% 1/16W ±200ppm/°C Molded
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页9 年前
element14 APAC
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-16.60%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 80.6ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Smd Current Sense Resistors, Mc Series, 80.6 Ohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MC00625W0402180R6
RES, 80R6, 1%, 0.0625W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 80.6ohm; Product Range: MC 1% Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 62.5mW; Resistance