Microchip SST25VF080B-50-4C-PAE
IC FLASH 8MBIT SPI 50MHZ 8DIP / FLASH Memory IC 8Mb (1M x 8) SPI 50 MHz 8-PDIP
Production
价格与库存
数据表和文档
Microchip
Datasheet33 页6 年前
Future Electronics
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
库存历史记录
3 个月趋势:
-55.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
供应链
Projected EOL Date2034-08-27
Country of AssemblyTaiwan, Thailand
Country of FabricationChina
Country of OriginTaiwan, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.32.0051
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 23 hours ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 23 hours ago)
相关零件
Microchip23K640-I/P
23K640 Series 2.7 V to 3.6 V 64 kbit SPI Bus Low-Power Serial SRAM - PDIP-8
Microchip23K640-E/P
SRAM Chip Sync Single 3.3V 64K-bit 8K x 8 32ns Automotive 8-Pin PDIP Tube
Microchip23K256-I/P
IC SRAM 256KBIT SPI 20MHZ 8DIP / SRAM Memory IC 256Kb (32K x 8) SPI 20 MHz 8-PDIP
描述
SST25VF080B-50-4C-PAE, SPI FLASH MEMORY,1MX8 BIT 8MBIT,5NS,2.7 TO 3.6V,8-PIN, PDIP
Serial Flash, 2.7 - 3.6 V, 8 Mbit, 50 MHz, -40°C to +85°C, PDIP-8, RoHS
Microchip SCT
NOR Flash Serial-SPI 3.3V 8M-bit 1M x 8 8ns 8-Pin PDIP Tube
Flash Memory, 8Mbit, 50Mhz, Dip-8; Flash Memory Type:Serial Nor; Memory Size:8Mbit; Flash Memory Configuration:1M X 8Bit; Ic Interface Type:Spi; Memory Case Style:Dip; No. Of Pins:8Pins; Clock Frequency:50Mhz; Access Time:-; Supply Rohs Compliant: Yes |Microchip Technology SST25VF080B-50-4C-PAE