Microchip MPF300T-1FCVG484I
FPGA MPF300T 300000 Logic Elements 28nm Technology 1V 484-Ball BGA Tray
Production
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+100%
供应链
Projected EOL Date2049-02-04
Country of AssemblySouth Korea
Country of FabricationTaiwan
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.a.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.0060
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 day ago)
Manufacturer Lifecycle StatusREL (Last Updated: 1 day ago)
描述
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY; Form Of Terminal: BALL; No. of Terminals: 484; Package Code: FBGA; Package Shape: SQUARE; Maximum Supply Voltage: 1.03 V;
Fpga, 284 I/o, 500Mhz, Fcbga-484; No. Of Logic Blocks:-; No. Of Macrocells:300000; Logic Case Style:fcbga; No. Of Pins:484Pins; No. Of Speed Grades:1; Total Ram Bits:21094.4Kbit; No. Of I/o S:284I/o S; Clock Management:dll, Pll