Mean Well XTR-960-48LA
48V 20A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, Lever-Actuated Terminal, 48 Volts 20Amps
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet11 页9 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.29%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Supply, Ac-Dc, 48V, 20A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-960-48LA
Switching power supply; DIN; 960W; 48V; 20A; 320-600VAC; 450-800VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
POWER SUPPLY, AC-DC, 48V, 20A;