Mean Well XTR-960-24
Power Supply, Ac-dc, Ultra Slim Din Rail, 960W, 24 Vout, Screw Term, Xtr Series
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet11 页9 年前
TME
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.77%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Supply, Ac-Dc, 24V, 40A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-960-24
XTR-960-24 MEAN WELL AC-DC 24 Volt 40 Amp 960 Watt Power Supply +More!
24V 40A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, 24 Volts 40 Amps
DIN Rail Power Supplies 960W 3phase 320-600Vac 24V 40A Screw Terminal
Three-Phase Industrial DIN Rail Power Supply 24V 40A Screw Terminals
Power Supply; DIN; 960W; 24V; 40A; 320-600VAC; 450-800VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
POWER SUPPLY, AC-DC, 24V, 40A;