Mean Well XTR-240-48
Power Supply, Ac-dc, Ultra Slim Din Rail, 240W, 48 Vout, Screw Term, Xtr Series
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页9 年前
TME
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Supply, Ac-Dc, 48V, 5A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-240-48
XTR-240-48 MEAN WELL AC-DC 48 Volt 20 Amp 240 Watt Power Supply +More!
DIN Rail Power Supplies 240W 3phase 320-600Vac 48V 5A Screw Terminal
48V 5A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, 48 Volts 5 Amps
Three-Phase Industrial DIN Rail Power Supply 48V 5A Screw Terminals
Power Supply; DIN; 240W; 48V; 5A; 320-600VAC; 450-800VDC