Mean Well XTR-240-36
Power Supply, Ac-Dc, 36V, 6.66A Rohs Compliant: Yes |Mean Well XTR-240-36
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet10 页9 年前
TME
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.21%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
36V 6.66A DIN Rail Power Supply, Three Phase AC Input, 36 Volts 6.66 Amps
DIN Rail Power Supplies 239.8W 3phase 320-600Vac 36V 6.66A Screw Terminal
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 240W, 36VOUT, SCREW TERM, XTR SERIES
Three-Phase Industrial DIN Rail Power Supply 36V 6.66A Screw Terminals
AC-DC Power Factor Correction Module
POWER SUPPLY, AC-DC, 36V, 6.66A;