Mean Well XLC-60-H-SN
Power Supply, Ac-dc, Constant Power/voltage Led Driver, 60W, H-type, XLC-60 Serie
Production
数据表和文档
3 个月趋势:
-34.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
LED Driver 60W CP 9-54V .9-1.7A 90-305Vac UL Class P IP67 NFC Strain Relief
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60W, Hybrid
Power Supply; LED; NFC; 60W; 9-54V; 0,9-1,7A; 110-305VAC; 155-431VDC
XLC-60-H-SN MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 9~54V/1.7A + More!
60W Multiple-Stage Constant Power LED Driver 900mA to 1700mA Select by NFC Switch UL8750 with Strain Relief
LED DRIVER, CONSTANT POWER, 60W ROHS COMPLIANT: YES
9~54V 900~1700mA, 1.4 Amps, 60 Watts, Constant Power LED Driver, Class 2, Class II, NFC, Wire Strain-Relief Cap, 60 Watts
LED-SPS 60W 9-54V 0,9-1,7A NFC CP