Mean Well XLC-60-48-B
LED Power Supplies 60W 110-305Vac 48V 1.25A CV DIP Switch 3in1 Dimming Terminal Block
Production
数据表和文档
3 个月趋势:
-3.53%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
60W Constant Voltage LED Driver 48V 1.25A UL8750 3-in-1 Dimming without Strain Relief
XLC-60-48-B MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 48V/1.25A with Dimming + More!
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 60W, 48VOUT, XLC-60 SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60W, Hybrid
LED Driver 60W CV 48V 1.25A 90-305Vac UL Class P IP67 PWM Dimming
Power Supply; LED; 60W; 48V; 1,25A; 100-305VAC; 141-431VDC
LED DRIVER, CONSTANT VOLTAGE, 60W ROHS COMPLIANT: YES
48Vdc 1.25A, 48 Volts, 1.25 Amps, 60 Watts, Constant Voltage LED Driver, Class 2, Class II, 3 in 1 Dimming, 60 Watts
LED-SPS 60W 48V 1,25A 0-10V CV