Mean Well XLC-60-12-B
LED Power Supplies 60W 110-305Vac 12V 5A CV DIP Switch 3in1 Dimming Terminal Block
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页1 年前
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.35%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
60W Constant Voltage LED Driver 12V 5A UL8750 3-in-1 Dimming without Strain Relief
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 60W, 12VOUT, XLC-60 SERIE
XLC-60-12-B MEAN WELL LED AC-DC 60 Watt Class 2 12V/5A with Dimming + More!
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 60W, Hybrid
LED Driver 60W CV 12V 5A 90-305Vac UL Class P IP67 PWM Dimming
Power Supply; LED; 60W; 12V; 5A; 100-305VAC; 141-431VDC
LED DRIVER, CONSTANT VOLTAGE, 60W ROHS COMPLIANT: YES
12Vdc 5A, 12 Volts, 5 Amps, 60 Watts, Constant Voltage LED Driver, Class 2, Class II, 3 in 1 Dimming, 60 Watts