Mean Well XLC-40-H-DA2N
XLC-40-H-DA2N MEAN WELL LED AC-DC 40 Watt Class 2 9~54V/1.4A with Dimming + More!
Production
数据表和文档
3 个月趋势:
-38.06%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Power Supply; LED; DALI2; NFC; 40W; 9-54V; 0,6-1,4A; 100-305VAC; 141-431VDC
POWER SUPPLY, AC-DC, CONSTANT POWER/VOLTAGE LED DRIVER, 40W, H-TYPE, XLC-40 SERIE
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 40W, Hybrid
LED Driver 40W CP 9-54V .6-1.4A 90-305Vac UL Class P IP67 NFC DALI-2
LED DRIVER, CONSTANT POWER, 40W ROHS COMPLIANT: YES
40W 1 110V(AC) 305V(AC) 107mm*40mm*32mm
40W Multiple-Stage Constant Power LED Driver 600mA to 1400mA Select by NFC UL8750 DALI-2 Dimming without Strain Relief