Mean Well XDR-480E-48
Economical Ultra-Slim AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply 48V 10A 480W OVCIII
Production
数据表和文档
Master Electronics
3 个月趋势:
-2.50%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 480W, 85-264VIN, 48VOUT, XDR-E SERIES
48Vdc 10A, Ultra Slim Industrial DIN Rail Power Supply, 48 Volts 10 Amps
XDR-480E-48 MEAN WELL AC-DC 48 Volt 10 Amp 480 Watt Power Supply +More!
Power Supply; DIN; 480W; 48V; 10A; 85-264VAC; 120-370VDC
AC-DC Power Factor Correction Module
480W 48 Single Output Din Rail
480W 48V 10A SLIM WIDTH OVCIII