Mean Well XDR-240E-24
Economical Ultra-Slim AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply 24V 10A 240W OVCIII
Production
数据表和文档
TME
Datasheet7 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+73.42%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 240W, 85-264VIN, 24VOUT, XDR-E SERIES
24Vdc 10A, Ultra Slim Industrial DIN Rail Power Supply, 24 Volts 10 Amps
XDR-240E-24 MEAN WELL AC-DC 24 Volt 10 Amp 240 Watt Power Supply +More!
AC-DC Power Factor Correction Module
Power Supply; DIN; 240W; 24V; 10A; 85-264VAC; 120-370VDC
240W 1 85 To 264V 85 To 264V 0.5% 10A 24V
240W 24V Single Output Din Rail