Mean Well XDR-150E-48
Economical Ultra-Slim AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply 48V 2600-3250mA 125-156W OVCIII
Production
数据表和文档
TME
Datasheet7 页10 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.24%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2025-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Supply, Ac/Dc, 48V, 3.25A, 156W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XDR-150E-48
48Vdc 3.25A, Ultra Slim Industrial DIN Rail Power Supply, 48 Volts 3.25 Amps
POWER SUPPLY, AC-DC, ULTRA SLIM DIN RAIL, 150W, 85-264VIN, 48VOUT, XDR-E SERIES
XDR-150E-48 MEAN WELL AC-DC 48 Volt 3.25 Amp 156 Watt Power Supply +More!
MW Mean Well XDR-150E-48 Power Supply Unit 48V 150W DIN Rail Mountable
Power Supply; DIN; 156W; 48V; 3.25; 85-264VAC; 120-370VD
AC-DC Regulated Power Supply Module
DIN RAIL O/P +48V 3.25A/230VAC 2.6A/115VAC
150W 48V Single Output Din Rail