Mean Well SDR-120-24
120 Watt 24V 5A Single Output Industrial DIN Rail Power Supply with PFC Function
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
SOS electronic
JRH Electronics
Farnell
Component Distributors Inc.
库存历史记录
3 个月趋势:
+69.65%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Mean WellDR-120-24
DR-120 Series 120 W Single Output 24 V AC/DC Industrial DIN Rail Power Supply
Mean WellSDR-120-48
SDR-120 Series 120 W Single Output 48 V AC/DC Industrial DIN Rail w/PFC Function
Mean WellSDR-120-12
SDR-120 Series 120 W Single Output 12 V AC/DC Industrial DIN Rail w/PFC Function
描述
AC-DC Industrial DIN rail power supply Output 24Vdc at 5A Metal casing UltraSlim
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 120W, Hybrid
24Vdc 5A, 24Vdc DIN Rail Power Supply PFC, Peak Current 24V 5Amps, 120 Watts
POWER SUPPLY, AC-DC,24V,5A,100-264V IN, ENCLOSED, DIN RAIL, PFC,120W, SDR SERIES
DIN Rail Power Supplies 120W 24V 5A Din Rail W/PFC
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 5A 120W 7-Pin
SDR-120-24 MEAN WELL AC-DC 24 Volt 5 Amp 120 Watt Power Supply +More!
O/P +24V5A; Din Rail; AC/DC; DIN Rail; Enclosed Type
Power Supply; DIN; 120W; 24V; 5A; 88-264VAC; 124-370VDC
AC/DC DIN Rail Power Supply, Industrial & ITE, Adjustable, Fixed, 88 VAC to 264 VAC, 1 Output, 120 W, 24 VDC, 5 A
POWER SUPPLY, DIN RAIL PANEL MOUNT, 120W, 24V, 5A
100-240V-AC 5A AMP 24V-DC AC TO DC POWER SUPPLY
SERVO AMPLIFIER, 400W 100V J4TM PROFINET
Power Supply, Ac-Dc, 24V, 5A; Power Supply Applications:Ite; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:120W; Output Voltage - Output 1:24V; Output Current - Output 1:5A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:- Rohs Compliant: Yes |Mean Well SDR-120-24