Mean Well SD-500H-12
Module DC-DC 96VIN 1-OUT 12V 40A 480W 13-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
JRH Electronics
Farnell
Component Distributors Inc.
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.24%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaCSS150-12
AC-DC Power Supplies, Open frame, Dual Input, Output: 150W, 12V, Option: Dual input fuses
TDK-LambdaSCS6012
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,5A,85-265V IN, OPEN FRAME, PANEL MNT, LINEAR,60W, SCS SERIES
TDK-LambdaZWS100AF3
AC/DC Power Supply Single-OUT 3.3V 20A 66W 13-Pin
描述
72-144VDC O/P 12V 40A, DC/DC Converter Enclosed Type Input Range: 72~144vdc, 500 Watts
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 480W, Hybrid
72-144VDC O/P +12V40A; D/D Enclosed; DC/DC; Enclosed Type
DC-DC CONVERTER,12V,40A,72-144V IN, ENCLOSED, PANEL MNT, COMMERCIAL, SD SERIES
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 72-144Vin 12Vout 480W 40A
SD-500H-12 MEAN WELL DC-DC 72~144V Input, 12V/40A output + More!
DC/DC-Conv 72-144V:12V 40A 480W
Converter DC/DC; 480W; 12V; 40A; 72-144VDC
DC/DC 500W 12V Enclosed with Fan
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, ITE, 2:1, 480 W, 1 Output, Adjustable, Fixed, 12 V, 40 A, Regulated, Enclosed
DCDC, 72 ¡ú 144 V , 12V , 500W
Dc-Dc Converter, 12V, 40A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:480W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:40A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Rohs Compliant: Yes |Mean Well SD-500H-12