Mean Well SD-1000L-12
19-72VDC O/P +12V 60A, DC/DC Converter Enclosed Type Input Range: 19~72vdc, 1000 Watts
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.30%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TDK-LambdaU2Y002G
AC-DC Power Supplies, Open frame, Output: 300W, 12V, Option: 12V/0.25A fan supply
TDK-LambdaU4Y002H
AC-DC Power Supplies, Open frame, Output: 400W, 12V, Option: 12V/0.25A fan supply
TDK-LambdaCSS150-12
AC-DC Power Supplies, Open frame, Dual Input, Output: 150W, 12V, Option: Dual input fuses
Advanced EnergyLPS175-M
AC/DC Open Frame Power Supply, Medical, Adjustable, Fixed, 1 Output, 110 W, 24 V, 4.5 A
描述
DC/DC Power Supply Single Output 12 Volt 60A 720W 13-Pin
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 720W, Hybrid
AC SERVO AMPLIFIER, MELSERVO-J3 SERIES, 2 KW, GENERAL PURPOSE, 3-PHASE 200 VAC
19-72VDC O/P +12V60A; D/D Enclosed; DC/DC; Enclosed Type
DC-DC CONVERTER,12V,60A,19-72V IN, ENCLOSED, PANEL MNT, COMMERCIAL, SD SERIES
SD-1000 Series 1000 W Single Output I/O Insulated DC-DC Converter
SD-1000L-12 MEAN WELL DC-DC 19~72V Input, 12V/60A output + More!
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 60A 720W 13-Pin
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount 720W 12V 60A 19-72Vin
DC/DC 720W 12V Enclosed with Fan
DC/DC CONVERTER, FIXED, 12V, 60A ROHS COMPLIANT: YES
DC/DC-Conv 19-72V:12V 60A 720W
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, ITE, 720 W, 1 Output, Adjustable, Fixed, 12 V, 60 A, Regulated, Enclosed
Converter DC/DC; 720W; 12V; 60A; 19-72VDC
DCDC, 19 ¡ú 72 V , 12V , 1000W
HIGH-SPEED CAN TRANSCEIVER WITH
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 60 / Output Type = Adjustable / Switching Frequency kHz = 90 / Rated Power W = 720 / Input Voltage Min. V = 19 / Input Voltage Max. V = 72 / Insulation Voltage kV = 2 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Over Temperature Protection / Isolation Test = Yes / Input EMI Filter = Yes / Efficiency % = 84 / MTBF h = 106700 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Frame = Enclosed / Housing Material = Steel / Mounting Type = Chassis Mount / Termination Type = Screw Terminal / Operating Temperature Min. °C = -20 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 295 / Width mm = 127 / Height mm = 41 / Weight kg = 1.86 / Warranty = 3 Years / Series = SD-1000